Loading...
Gran Canaria2018-01-26T23:20:59+00:00

Miniatuurne kontinent

Saarest

Gran Canaria on Hispaaniale kuuluv saar Atlandi ookeanis, külastatavuse poolest teine saar  Kanaari saarestikus. Saare pindala on 1560 ruutkilomeetrit. Saar on valdavalt mägine. Saare kõrgeim tipp on Pico de las Nieves. Lõunarannikul valitseb kuiv kliima, põhjarannikul on kliima natuke niiskem.

Inimesed tulevad Gran Canariale erinevatel põhjustel: mõned erakordselt tervisliku kliima ja heade matkaradade pärast, osa inimesi süveneneb ajalukku- uurides põhjalikult Las Palmase vanalinna ja Columbuse muuseumi.  Enamik turiste aga ei vaja midagi muud kui päikest, liiva ja merd.

Gran Canarial puhates saab siduda kuurordipuhkuse  mägimatkade ja erinevate teemaparkide külastusega, tegevust leidub igale pereliikmele. Pealinnaks on Las Palmas oma ajalooliste vaatamisväärsustega ja pika promenaadiga, kus on palju laste mänguväljakuid ja välijõusaale.

Põhiliseks kuurortpiirkonnaks on Maspalomas,  kus on palju erinevate võimalustega puhkekomplekse.

Saare põlisasukad elasid mägedes, kus on suurepärased vaated ja ajaloolised linnakesed, mägedes on ka suurepärased võimalused jalgsimatkamiseks.

Saare maastik on vaheldusrikas: põhja- ja läänekaldad on järsud ja kaljused, ida- ja lõunanõlvad laskuvad aga laugelt ookeanini. Sellest mitmekesisusest on Gran Canaria saanud oma nime – mikrokontinent. Mäeahelik jaotab saare kaheks kliimavööndiks. Põhjosa on niiskem ja viljakam. Lõunaosa on aga kuiv ja kuum. Saare mäed on koduks suurele hulgale erinevatele  taimedele, kusjuures igas kõrgusvööndis kasvavad erinevad liigid.

Gran Canaria 236 km pikkusel rannajoonel on umbes 160 suuremat ja väiksemat randa. Erinevalt põhjapoolsetest kiviklibustest randadest on lõunapoolsed rannad liivased. Mõnes kohas, nt Playa del Inglesis või Maspalomases on need mitu kilomeetrit pikad.

Gran Canaria  on päikselisemaid kohti maailmas- päikesepaistet on üle 3000 tunni aastas- see on keskmiselt 8 tundi päevas. Talvel on keskmine õhutemperatuur 22 kraadi ja veetemperatuur 19 kraadi. Suvel aga vastavalt 25 ja  23 kraadi.

Kliima ja ilm

Gran Canaria  on päikselisemaid kohti maailmas. Talvel on keskmine temperatuur 22 kraadi ja meretemperatuur  19 kraadi. Suvel aga 25 kraadi ja suvelõpuks tõuseb meretemperatuur 23 kraadini. Talvekuudel on keskmine temperatuur umbes 20 kraadi ja suvekuudel tõuseb see 28-ni. Kui Sahara kõrbest puhub soe tuul, siis võib temperatuur mõned päevad olla ka 35 kraadi. Vihmavõimalus on eriti madal saare lõunaosas.

Talv – detsember, jaanuar ja veebruar

Talv on põhjamaalastele Gran Canarial  kõige populaarsem puhkamise aeg. See on kõige külmem hooaeg, mille keskmine temperatuur on 21,5 kraadi, ookeani veetemperatuur on langenud 19,4 kraadini.  Vihma sajab talvel keskmiselt neljal päeval kuus ja sadu on nõrk.

Minimaalne temperatuur: 17 kraadi
Maksimaalne tempereatur: 22 kraadi
Veetemperatuur: 19-21 kraadi
Päikesepaistet: 5 tundi
Vihma tõenäosus 18 protsenti

Kevad – märts, aprill ja mai

Kevad on hooaeg, kus Maspalomases võib vähesel määral sadada, mägedes on  vihma rohkem. Keskmine temperatuur on 22,3 kraadi. Veetemperatuur ookeanis on  umbes 20 kraadi.

Minimaalne temperatuur: 17 kraadi
Maksimaalne temperatuur: 24kraadi
Veetemperatuur: 19 -20 kraadi
Päikesepaistet: 8 tundi
Vihma tõenäosus 13 protsenti

Suvi – juuni, juuli ja august

See on kõige soojem aastaaeg-  keskmise temperatuuriga 26 kraadi. Kõige kuumem kuu on august. Vihma sajab harva või  peaaegu üldse mitte. Veetemperatuur ookeanis on umbes 21 kraadi.

Minimaalne temperatuur: 21 kraadi
Maksimaalne tempereatur: 27 kraadi
Veetemperatuur: 21-22kraadi
Päikesepaistet: 10 tundi
Vihma tõenäosus: 1%

Sügis – september, oktoober ja november

Keskmine temperatuur on 25 kraadi, näiteks novembris on keskmiselt kolm päeva vihma, kuid vihma sajab ainult 18 millimeetrit kuus. Ookean  on soe, keskmine temperatuur on 22,5 kraadi.

Minimaalne temperatuur: 20 kraadi
Maksimaalne tempereatur: 26 kraadi
Veetemperatuur: 22-24 kraadi
Päikesepaistet: 7 tundi
Vihma tõenäosus on 16 protsenti

Tervis

Ettevaatlik tuleb olla, kui tahate külastada apteeki ehk  farmacia´t, sest lisaks apteekidele leidub siin ohtralt apteegisiltidega sarnaseid  parafarmacia poode, millel pole apteegiga mingit pistmist. Seal saate osta vaid suure raha eest kreeme, kosmeetikat ja soolavett.

Lõunapiirkonnas valdab enamik apteekreid vähemalt algtasemel inglise keelt. Põhilised tervisehädad, millega reisil olles võite kokku puutuda on põskkoopapõletik, kõrvapõletik ja muud antibiootikumiravi vajavad külmetushaigused.

Arsti külastamiseks on kaks valikut, kas riiklik haigla või eravastuvõtud. Riiklikus kliinikus on esmane arstiabi  Euroopa ravikindlustuskaardiga (kehtib koos isikuttõendava dokumendiga) tasuta. Eraarsti juures läheb üldjuhul vastuvõtt kiiresti ja saate vajalikud suunised, visiiditasu algab  60-80 eurost.

Näiteks kasutasime Puerto Ricos Orinco eravastuvõttu,  kus viisiditasu oli 60 eurot ja retseptid koos kõige vajalikuga olid 30 minutiga  käes. Kõrvapõletiku rohud  läksid maksma 15 eurot.

Võta ühendust

EESNIMI *
PEREKONNANIMI *
EMAIL *
TELEFONI NUMBER

SÕNUM